هنرنمایی آلمانی ها در بابلسر

هتل میزبان بابلسر

هنرنمایی آلمانی ها در بابلسر

هنرنمایی آلمانی ها در بابلسر


یکی از ویژگی هایی که بابلسر را از سایر شهرهای ایران متمایز می کند عبور رودخانه بابلرود از وسط این شهر است که بابلسر را به دو قسمت تقسیم می کند

هنرنمایی المانی ها در بابلسر
شهر ساحلی بابلسر یکی از شهرهای زیبا و پرجاذبه ای است که سالانه پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.
یکی از ویژگی هایی که بابلسر را از سایر شهرهای ایران متمایز می کند عبور رودخانه بابلرود از وسط این شهر است که بابلسر را به دو قسمت تقسیم می کند.
بابلرود به دلیل متصل بودن به دریای خزر، همیشه پرآب است و به این شهر جلوه بخشیده است.
رودخانه آرام و چشم نواز بابلسر پلی دارد که سالهاست محل عبور و مرور مردم این شهر، مسافران و گردشگران است و  به نماد بابلسر مبدل شده است.

             
پل معلق  فلزی که در سال 1313 و قبل از جنگ جهانی دوم توسط مهندسین آلمانی و سوئدی بر روی بابلرود احداث شده است.
این پل به طول 80 متر ، عرض هشت متر و ارتفاع 16 متر که آلمانی ها80 سال پیش در ایران ساخته اند و نمونه ی دیگر آن پل اهواز است.
چند سال بعد و در سال 1328 کمی آنسوتر از پل فلزی، پل پیاده رو دیگری که بابلسری ها آن را به نام پل کوچک می شناسند، بر روی بابلرود احداث می شود که به دلیل شکستگی  قابل ملاحظه ای که دارد دیگر از آروزی آن صورت نمی گیرد.
در سالهای اخیر پل بزرگ دیگری در کنار پل کوچک احداث شده تا کمی از تردد و ترافیک پل قدیمی بکاهد.
کاربری گردشگری این پل با مناظر اطراف آن نظیر  صنوبرهای بلند دو طرف  رودخانه، اسکله های قایقرانی و انعکاس نور چراغ های  حاشیه رودخانه در آب به ویژه در شب برای هر گردشگری  چشم نواز و رویایی است.
رودخانه  بابلسر به دلیل شرایط   منحصربه فردی که از آن بهره برده  و مجاورت با  اماکن اقامتی و پذیرایی، از قابلیت های  بسیاری برای ورزشهای آبی نظیر اسکی روی آب و قایقرانی در کلاسهای مختلف برخوردار است.
عمارت سازمان مرکزی دانشگاه مازندران که با معماری دوران پهلوی اول در جوار این رودخانه و  در میان باغ و محوطه  ای وسیع  ساخته شده است بر هویت تاریخی اطراف این رودخانه افزوده است.
دیگر جاذبه این رودخانه که برای گردشگران  جذاب است وجود قایق ها و لنج های ماهیگری و صید ماهی کیلکا است که در قسمت انشعاب این رود به دریا پهلو گرفته اند.
رودخانه بابلسر با پل های زیبایش  برای هر گردشگری خاطره انگیز و آرامش بخش است.

 

دیدگاه کاربران

0 دیدگاه

دیدگاهی برای این خبر ثبت نشده است.

شما هم دیدگاه خود را ارسال کنید

پیام شما با موفقیت ارسال شد.